Overslaan en naar de inhoud gaan

Kristie Raaijmakers – Sleutel tot mijn hart

Sleutel tot mijn hart

Sinds Mats als zanger is doorgebroken met een liedje over de dood van zijn vader, staat zijn leven op z’n kop. Iedereen wil plotseling iets van hem en hij heeft moeite met alle veranderingen. Het leven van Rosanne is ook flink veranderd. Ze heeft het enorm naar haar zin in de tattooshop waar ze stage loopt, maar verzwijgt die carrière switch al maanden voor haar vader. Wanneer Mats en Rosanne elkaar een halfjaar na een stomende onenightstand weer ontmoeten bij Ink Fusion is hun eerdere aantrekkingskracht meteen terug. Al zijn ze allebei niet van plan om daar iets mee te doen. Mats gaat niet twee keer met dezelfde vrouw, en Rosanne heeft haar regel – geen seks op een eerste date – eerder al verbroken met deze man. Ze weet inmiddels dat ze met Mats niet op meer hoeft te hopen.

Maar als Mats ontdekt dat een ex Rosanne blijft lastigvallen, is hij de eerste die zijn hulp aanbiedt. Diep vanbinnen weet hij dat hij het beste zoveel mogelijk afstand kan houden, om zichzelf en haar te beschermen voor alle ellende die hem al tien jaar achtervolgt. Zijn gevoel voor rechtvaardigheid is echter nog sterker dan dat – en als hij heel eerlijk is tegen zichzelf, is zijn gevoel voor Rosanne dat ook.

Wat heeft Kristie Raaijmakers met ‘Sleutel tot mijn hart’ een goed boek gelezen. Nee wacht, wat is het een geweldig boek. Ze kaart een aantal heftige maar belangrijke onderwerpen aan. De trigger waarschuwing aan het begin van het boek staat er niet voor niets. Je kunt als lezer doorbladeren naar het einde om te ontdekken over welk heftig onderwerp het gaat. Ik heb ervoor gekozen om dat niet te doen. En wat ik ervoor kan zeggen zonder te spoileren: wat goed dat dit onderwerp aangekaart wordt door de auteur. Wat goed dat ze er zoveel onderzoek naar gedaan heeft. En wat hoop ik dat dit mensen helpt.

Mats en Rosanne zijn twee hele fijne hoofdpersonages. Raaijmakers weet ze op een mooie manier neer te zetten. Hoe verder je leest, hoe beter je ze begrijpt. Ik heb tijdens het lezen op een gegeven moment wel even gedacht: wat zitten er veel spicy scènes in. Hoe verder je leest, hoe beter je snapt waarom Raaijmakers hiervoor gekozen heeft. Ook hier kan ik niet te gedetailleerd op ingaan zonder iets te verraden van het verhaal. Maar nu blijkt dat er niets teveel ofzo inzit; het klopt allemaal binnen het verhaal. Heel knap gedaan hoe de auteur de juiste dosering weet toe te passen.

Wow, wat komt het verhaal van ‘Sleutel tot mijn hart’ binnen! Wat heeft Raaijmakers met ’Muurtje om mijn hart’ en ‘Sleutel tot mijn hart’ een prachtig en indrukwekkend tweeluik geschreven. Ze weet heftige onderwerpen mooi en goed in een verhaal te verwerken. En ze is inmiddels niet meer weg te denken uit de schrijverswereld. Ik kijk al uit naar haar volgende boek! Maar voor nu: aanrader om dit tweeluik te gaan lezen… en houd de zakdoekjes maar bij de hand als je begint met lezen.

Auteur: Kristie Raaijmakers
Titel: Sleutel tot mijn hart
Genre: Roman
Aantal pagina's: 350
Uitgeverij: April Books
ISBN: 9789464822571